NATURinFORM WPC-terrasplank 21x139mm DIE NATURLINIE basaltgrijs massief
natuurlijke houtuitstraling, blotevoets vriendelijk, Art.-Nr.: 100230726a Beschrijving
Productinformatie
NATURinFORM WPC-terrasplank 21x139mm DIE NATURLINIE basaltgrijs massief Online kopen tegen een voordelige prijs
De WPC-terrasplanken van NATURinFORM zijn hoogwaardige terrasplanken uit houtcomposiet (Wood-Polymer-Composite). Deze planken bestaan uit 70% den- en sparvezels (PEFC gecertificeerd) uit Duitse bossen en 30% kunststofgranulaat. Dit maakt ze bijzonder weerbestendig en bestand tegen verkleuringen en invloeden van wind en weer. Daarom hoeven de planken niet intensief onderhouden te worden zoals bijvoorbeeld zuivere houten planken en blijven ze toch blijvend mooi. De terrasplanken moeten met een helling van 1,5-2% worden gelegd. De geborstelde oppervlakken van de terrasplanken ontwikkelen na enkele weken een gelige tint. Dit is een natuurlijk proces, men spreekt van het verweeringsproces van de terrasplank. Afhankelijk van de inwerking van de zonnestralen, intensiteit van mogelijke regenbuien, evenals aanwezige schaduwverhoudingen ter plaatse, ontwikkelt de terrasplank eerst (ongeveer) 5-6 maanden na installatie haar werkelijke kleur. Bij gladde oppervlakken van de terrasplanken kan de kleur tijdens het verweeringsproces sterk donkerder worden.
De natuurlijn is een massieve plank, wat deze erg weerstandsvastig en belastbaar maakt. Het oppervlak van de plank is aan één zijde fijn geribd en aan de andere zijde voorzien van een fijne houtnerf die bovendien geborsteld is. Hierdoor krijgen ze een houtnerf en houtoptiek zonder splintergevaar en zonder onderhoudsverplichting. U kunt zelf bepalen welk van de twee oppervlakken u naar boven wilt hebben bij het leggen. De planken kunnen gemakkelijk worden uitgesneden om ook ronde bouwprojecten te realiseren.
Voor het leggen van 1 m² WPC-terrasplanken heeft u nodig: 7 lfm terrasplanken; 2,5 - 3 m basisprofiel en 16 roestvrijstalen klemmen en schroeven! Dit alles vindt u in onze accessoiremodule.
- Controle antislip: R12/klasse C
- Duurzaamheidsklasse 1 (zeer duurzaam)
- PEFC gecertificeerd
- Made in Germany
- Inheemse houtvezel
- Gemakkelijk te monteren en onderhouden
Bij ons kunt u de plank ook als individuele snede bestellen, dit bespaart u tijd en u hoeft zich alleen nog om het leggen te bekommeren.
Wij verzoeken u erop te letten dat er bij alle terrasplanken, de standaardlengtes en bij het snijden, lengtetoleranties van +0 tot +30 mm kunnen optreden. Maattoleranties in breedte en dikte (- 3 mm tot + 2 mm) zijn eveneens mogelijk. Aangezien de profielen machinaal worden bewerkt, kunnen de toleranties ook in het centimetergebied liggen.
Een onkruidmat op een zand-/grindondergrond voorkomt dat onkruid onder de planken begint te groeien en mogelijk tussen de planken door groeit.
Leggen op een afstand van 40-60 cm van elkaar.
Rubberpads worden onder de onderconstructie van het terras aangebracht en voorkomen stagnerend water aan de terrasplanken. Bovendien dienen zij voor het uitlijnen van de onderconstructie en verbeteren het loopcomfort.
De onderconstructie wordt dwars op de latere legrichting van de terrasplanken aangebracht.
Bij het monteren van de terrasplanken begint u het best aan de huismuur en werkt u in de richting van de tuin. Terrasplanken worden vooral met montage clips bevestigd. Montage clips hebben het voordeel dat alle bevestigingsmaterialen onzichtbaar blijven en een gelijkmatige voegafstand ontstaat.
DilatatiegroefOmdat WPC-terrasplanken voor 50-90% uit hout bestaan, werkt het materiaal ook na het leggen. Daarom wordt een dilatatiegroef naar de huismuur van minstens 2 cm aanbevolen.
Alle informatie over het onderwerp "WPC-terrasplanken leggen" vindt u hier.
| Merk | NATURinFORM |
|---|---|
| Serie | NATURinFORM DIE NATURLINIE |
| Ausführung | Massieve plank |
| Breedte | 139 mm |
| Dikte | 21 mm |
| Lengte | 3000 mm, 4000 mm, 5000 mm, 6000 mm |
| Materiaalverbruik | 7 lfm/m² |
| Gewicht | 3,16 kg/lfm |
| Oppervlaktestructuur | geborsteld, gegroefd |
| Inbouwhelling | 1,5 % - 2,0 % |
| Draagvermogen | 600 kg/dm² |
| Antislipklasse | Klasse R12 |
| Materiaal | WPC |
| kleur | Basaltgrijs |
| Gewicht | Kies een variant van het product om Gewicht te zien |
|
Verwerkingshandleiding
|
|
| HAN | Kies een variant van het product om HAN te zien |
| Art.-Nr.: | 100230726a |
| EAN: | |
| Productveiligheidsverordening |
Natur in Form GmbH Flurstr. 7 96257 Redwitz a.d. Rodach info@naturinform.com |
- NATURinFORM WPC-terrasplank 21x139mm DIE NATURLINIE basaltgrijs massief